Current Offers
Item bundle
Epoxy Resin 4307 + Hardener 1203-F
RRP €16.90
from €14.90 *
0.8 kilogram | €18.62 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Epoxy Resin 4307 + Hardener 1208-F
RRP €16.90
from €13.90 *
0.75 kilogram | €18.53 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Epoxy Resin 4307 + Hardener 313
from €6.20 *
0.15 kilogram | €41.33 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
-31%
Polyester Resin UP 223 BS/65 + Hardener
RRP €21.50
from €14.90 *
1.02 kilogram | €14.61 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
-15%
Polyurethane Resin Beckocoat VPU
RRP €129.90
from €110.00 *
10 kilogram | €11.00 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Epoxy Resin 4307 + Hardener 140-F
from €15.50 *
0.7 kilogram | €22.14 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Polyester Resin Allnex 4627 BEMT/56 + Hardener
RRP €44.85
from €41.90 *
5.1 kilogram | €8.22 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Viapal Formenbaugelcoat UP 935 B / BE + Hardener
from €20.50 *
1.02 kilogram | €20.10 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Honeycomb Hexagon Design Fabric
from €37.85 *
1 square meter | €37.85 / square meter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
-62%
100 ml HDPE square bottle, ribbed, 28-thread (350 pieces)
RRP €104.12
from €39.99 *
350 piece | €0.11 / piece
* Incl. VAT
excl.
Shipping
-47%
100 ml ribbed square HDPE bottle, 28 thread (7,000 pieces)
RRP €1,082.90
from €571.20 *
7000 piece | €0.08 / piece
* Incl. VAT
excl.
Shipping
New Items in the Store
-31%
500ml Isopropanol 99.8% cleaning alcohol - cleaning agent and solvent
RRP €24.50
€16.99 *
2.5 liter | €6.80 / liter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
-50%
100 disposable vinyl gloves - size M
RRP €8.90
€4.45 *
1 pack | €4.45 / pack
* Incl. VAT
excl.
Shipping
New item
Item bundle
Unipol Polyester Filler, Fine Filler, incl. Hardener
from €11.90 *
1 kilogram | €11.90 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Faserplast Polyester Filler Glass-Fibre-Filler incl. Hardener
from €10.90 *
0.8 kilogram | €13.62 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
New item
New item
140 g/m² flow aid / drainage mesh, width 1.45 m
€4.11 *
1 square meter | €4.11 / square meter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Polyester Resin Allnex 4627 BEMT/56 + Hardener
RRP €11.69
from €10.90 *
1.02 kilogram | €10.69 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
Carbon fibers Forged carbon fiber flakes
from €14.90 *
0.1 kilogram | €149.00 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
SAERTEX X-E-778 g/m² Cut-to-size sheet approx. 83 cm x 40 cm
€1.00 *
1 each | €1.00 / each
* Incl. VAT
excl.
Shipping
New item
New item
Formula Five® Clean ´N Glaze 250g
RRP €9.90
€6.90 *
0.25 kilogram | €27.60 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
140 g/m² flow aid / drainage mesh, width 1.0 m
€4.11 *
1 square meter | €4.11 / square meter
* Incl. VAT
excl.
Shipping













